Hockey Legends 2014

‘3. INTERNATIONAL TOURNAMENT OF HOCKEY LEGENDS’
Wien, 25.-27. April 2014

Výber Slovenska sa stal víťazom 3. ročníka hokejového turnaja Hockeylegends vo Viedni. Slováci zopakovali triumf z prvého ročníka, vlani skončili na 2. mieste.

Na turnaji sa predstavili hráči narodení v roku 1976 a starší. Kapitánom Slovenska bol Ján Pardavý, na súpiske nechýbali ani ďalšie známe mená z ľadových plôch Branislav Jánoš, Marek Uram, Ivan Droppa, Marián Smerčiak či Miroslav Lipovský. Celkovo sa na turnaji predstavilo šesť tímov, ktoré organizátori rozdelili do dvoch skupín. Na podujatí sa predstavili aj B.-A.Gustafsson, Mathias Johansson, Dahlin,Abstreiter, Ťoupal, Bažány a mnohí ďalší.

Slováci sa prezentovali kvalitnou hrou. V úvode síce v skupine zaváhali s Kirunou, ale vo finále švédskemu súperovi prehru vrátili najmä vďaka druhej tretine. Po vyrovnanej úvodnej dvadsaťminútovke zvýšil v druhej slovenský tím zvýšil obrátky a ušiel Kirune na rozdiel troch gólov (5:2). Posledná tretina bola veľmi nervózna najmä vďaka rozhodcom, ktorí štyrmi vylúčeniami ponúkli Kirune štyri výhody trestného strieľania. Brankár Lipovský s výnimkou prvého ďalšie tri kryl.

Najproduktívnejším hráčom turnaja sa stal Marek Uram, keď nazbieral v štyroch zápasoch 15 bodov (9+6). "Chlapci ma nesklamali a zlepšovali sa zápas od zápasu. Veľmi dobré stretnutie sme odohrali v semifinále proti nemeckej Bavarii, ktoré bolo dlho vyrovnané. Mužstvo podržal v kritických momentoch brankár Lipovský a dal základ celkového úspechu. Musím však pochváliť celý tím za perfektne odvedenú prácu na ľade. Som rád, že sa mi podarilo dať dokopy takýto tím," povedal manažér výberu Štefan Pjontek.

Finále:
Výber Slovenska - Kiruna IF Oldtimer 7:4 (2:2, 3:0, 2:2)

Góly SR: 5. Lezo, 14. Pardavý, 22. Uram, 25. Chatrnúch, 26. Smerčiak, 34. Uram, 44. Pardavý

Slovensko: Lipovský (brankár), Droppa, Chatrnúch, Smerčiak, Ondov, Budovský, Novosedlík, Uram, Jánoš, Pardavý, P. Segľa, Filip, L. Krajňák, I. Rajčák, Lezo, M. Horváth, Ľ. Schramko